Zelené smoothie v zimě

  Zelené smoothie ze sněhu

Velmi často se nás lidé ptají, jestli v zimě děláme zelené smoothie ze sněhu. Na toto téma bych tu chtěla napsat několik slov.

I tady na severu Čech je minimálně tři čtvrtiny roku úplně bez sněhu. V polsedních letech bylo velmi málo dlouhých a opravdu sněhových zim. Při lehkém zasněžení se na slunečných místech dají vždy nasbírat divoké byliny: především ptačinec/žabinec můžete sklízet po celou zimu. Tato bylina má ráda chlad a vydrží i jemný mráz. Ale také krvavec, pampeliška, jitrocel kopinatý a listy jahodníku jsou téměř vždy k nalezení.

Co sbírat
Sbírej prosím jen to, co můžeš na 100% rozpoznat. Na jaře zde startujeme celou řadu článků a videí o zelených smoothie, kde ti chceme představit naše oblíbené divoké byliny, které denně přidáváme do našich nápojů. Objednej si pro jistotu už dnes náš Newsletter!!

Při silném zasněžení máme pak v zahradě naší “železnou zásobu” v podobě kadeřávku, který pěstujeme každý rok a chráníme jej co to jde před útoky slimáků. Z něj se dají i bez dalšího zeleného vytvořit dobré smoothie nápoje. Také v odpočívajících sklenících je možné najít kopřivy, bršlici a ptačinec.
zeptej se svého souseda jestli mu můžeš sklidit (pro něj: vyplít) skleník
použij kuchyňský “odpad” jako listy a nať kedlubny a mrkve
zeptej se v tvém bioobchůdku na tyto zbytky
a když vše výše uvedené zklame, uchyl se ke koupenému zelenému: špenát, řapíkatý celer, polníček, kadeřávek. Prosím, pokud je to možné tak BIO!

Tak tedy, na zdraví!!
Tvoje Melanie

DSCF1298DSCF1297DSCF1293

Komentáře