Nemoc navzdory zdravé stravě? Řekneme ti proč.

Špatná životospráva a s ní spojený nedostatek živin jsou jedním z hlavních spouštěčů chronických nemocí. Únava, deprese, alergie a autoimunitní problémy mohou patřit minulosti zásobíme-li své tělo opět hodnotnými živinami. 4 prvky, kterými se dnes hnojí naše zelenina nám prostě nestačí. Podle Dr. Andrease Noacka, německého chemika, je divoká strava nejhodnotnějším zdrojem živin, který máme v současnosti k dispozici. 

Mnoho dnešních onemocnění, jako je nedostatek energie, deprese, únava, ale také alergie, autoimunitní onemocnění, kardiovaskulární problémy, trávicí nemoci atd., jsou přímo spojeny se symptomy nedostatku živin.

Příznaky nedostatku?

Zní to bláznivě: dnes máme k dispozici více potravin než kdy v minulosti, ale současně jsou mnozí z nás podvyživení.

Proč?

V první řadě je to samozřejmě kvůli nesprávné výživě. Bohužel se to týká přibližně 80% dnešního sortimentu supermarketů a restaurací. Je to velké téma, které dnes nebudeme rozvíjet, ale jestli vás zajímá, tak se můžete dozvědět více např. zde (Pozor bílá mouka)

Ale i když se snažíte stravovat se zdravě, často vyskytují nedostatky esenciálních živin. To jednoznačně souvisí s dnešním způsobem zemědělského hospodaření. Půdy jsou prostě kvůli intenzivnímu pěstování vyčerpány a stejně „zchudlé“ jsou pak plody, které nám tato půda dává.

Obsah vápníku, hořčíku a železa v zelí, salátu, rajčatech a špenátu
Zdroj: U.S. Department of Agriculture 1963-1997

Dr. Andreas Noack, německý chemik, namítá, že z původně 84 prvků, které náš organismus potřebuje, se dnes na našich polích vyskytují už jen 3 hlavní prvky (dusík, fosfor a draslík). Další stopové prvky jako železo, mangan, bor a zinek se v malém množství aplikují na půdu nebo na listy rostlin.

Dokonce i s potravinami z ekologické produkce je tomu tak. Ty jsou samozřejmě mnohem hodnotnější, protože se neošetřují chemicky (pesticidy) a hnojí se organicky, ale přece jen, co v naší půdě již není, tak nemůže být ani v plodech…

Proto je pro nás logickým důsledkem divoká strava!

Divoká strava – co to je?

Divoká strava jsou potraviny, které můžeme sklízet přímo v přírodě a bez pěstování.

Především divoké bylinky jsou k dispozici téměř všude a ve velkém množství. Ale i divoké ovoce, jako jsou jeřabiny, hloh, bez a dřín, nebo plody, jako žaludy a nebo bukvice, mohou rozhodujícím způsobem přispět k naší zdravé výživě. Největší obsah živin pak vykazují listy a plody velkých stromů, jejichž kořeny sahají do velkých hloubek a vytahují tak na povrch všechny důležité minerály a stopové prvky. 

…a to vše nejen zdarma, ale také s velkým potěšením a radostí.

Chcete-li vědět víc, srdečně vás zveme k účasti na naší akci “S Divokými bylinkami do zimy”, aneb jak se již nyní připravit na chladné období roku.

Během týdne vám ukážeme, jaké divoké dárky přírody můžete použít a hlavně jak si můžete na podzim vytvářet nové zásoby, abyste měli i v zimě dostatek všeho co potřebujete.

>>> Přihlásit se můžete zdarma zde <<<

Komentáře