Bylinková škola

v JARNÍ akci

Celoroční program pro tvé zdraví a nezávislost ve stravování

Nemoc navzdory zdravé stravě? Řekneme ti proč

Špatná životospráva a s ní spojený nedostatek živin jsou jedním z hlavních spouštěčů chronických nemocí. Únava, deprese, alergie a autoimunitní problémy mohou patřit minulosti, zásobíme-li své tělo opět hodnotnými živinami. 4 prvky, kterými se dnes hnojí naše zelenina, nám prostě nestačí. Podle Dr. Andrease Noacka, německého chemika, je divoká strava nejhodnotnějším zdrojem živin, který máme v současnosti k dispozici. 

Mnoho dnešních onemocnění (nedostatek energie, deprese, únava, ale také alergie, autoimunitní onemocnění, kardiovaskulární problémy, trávicí nemoci atd.) je přímo spojeno se symptomy nedostatku živin.

Příznaky nedostatku?

Zní to bláznivě: dnes máme k dispozici více potravin než kdy v minulosti, přesto jsou mnozí z nás podvyživení.

Proč?

V první řadě je to samozřejmě kvůli nesprávné výživě. Bohužel se to týká přibližně 80 % dnešního sortimentu supermarketů a restaurací. Je to velké téma, které dnes nebudeme rozvíjet, ale jestli tě zajímá, můžeš se dozvědět více např. zde (Pozor bílá mouka).

I když se lidé snaží stravovat zdravě, často se potýkají s nedostatky esenciálních živin. To jednoznačně souvisí s dnešním způsobem zemědělského hospodaření. Půdy jsou kvůli intenzivnímu pěstování vyčerpány a stejně „zchudlé“ jsou pak plody, které nám tato půda dává.

Obsah vápníku, hořčíku a železa v zelí, salátu, rajčatech, špenátu v roce 1914 a v roce 1997.
Zdroj: U.S. Department of Agriculture 1963-1997

Dr. Andreas Noack, německý chemik, namítá, že z původních 84 prvků, které náš organismus potřebuje, se dnes na našich polích vyskytují už jen 3 hlavní prvky (dusík, fosfor a draslík). Další stopové prvky jako železo, mangan, bor a zinek se v malém množství aplikují na půdu nebo na listy rostlin.

Dokonce i s potravinami z ekologické produkce je tomu tak. Ty jsou samozřejmě mnohem hodnotnější, protože se neošetřují chemicky (pesticidy) a hnojí se organicky, ale přece jen, co v naší půdě již není, nemůže být ani v plodech.

Proto je pro nás logickým důsledkem divoká strava!

Divoká strava – co to je?

Divoká strava jsou potraviny, které můžeme sklízet přímo v přírodě a bez pěstování.

Především divoké bylinky jsou k dispozici téměř všude a ve velkém množství. Ale i divoké ovoce jako jeřabiny, hloh, bez a dřín nebo plody jako žaludy a  bukvice, mohou rozhodujícím způsobem přispět k naší zdravé výživě. Největší obsah živin pak vykazují listy a plody velkých stromů, jejichž kořeny sahají do velkých hloubek a vytahují tak na povrch všechny důležité minerály a stopové prvky. 

To vše příroda nabízí zdarma, navíc sběr divokých bylin, listů i divokého ovoce přináší člověku potěšení a radost. 

Chceš-li vědět víc, srdečně tě zveme k účasti na naší akci “Tajemství energetizující stravy”, aneb jak proměnit svou kuchyni na centrum zdraví.

>>> Přihlásit se můžeš zdarma zde <<<

Komentáře