Jak čistá je naše voda a jakou vodu pít?

Za poslední měsíc jsme od vás dostali mnoho dotazů na téma voda. Je vidět, že vám toto téma není lhostejné. A to je pochopitelné neboť voda je v našem jídelníčku potravinou č.1.
Existuje mnoho důkazů, že to, co nám nyní teče z vodovodního kohoutku našemu zdraví příliš neprospívá, spíše naopak. V naší vodě je dnes k nalezení nejen chlor, ale také:

  1. těžké kovy (např. olovo ze starého a neudržovaného potrubí),
  2. zbytky medikamentů a antikoncepce (kruh se uzavírá, co pouštíme do oběhu se postupně vrací zpět k nám),
  3. zemědělská chemie v podobě glyfosátu a dalších hnojiv a odpadních vod z velkochovů.

Toto vše je díky nezávislým zdrojů dobře zdokumentováno. Na těchto výsledcích německého institutu Fresenius jsou zaznamenány výsledky analýzy vody ze září 2006. Jak je vidět, tak se v pitné vodě našly látky jako jsou: uran, selen, arsen, rtuť, měď, fosfát, nitrát, sulfát, chlorid. To vše jsou anorganické škodliviny.

Dále jsou v analýze přítomny anorganické minerály jako je sodík, vápním a hořčík. To není asi samo osobě špatné, ale je otázkou, zda z této formy minerálů naše tělo něco má a nebo jej ještě více zatěžují.
Co mě ale samotného opravdu překvapilo jsou hodnoty pesticidů a léků. (viz obrázek)

Voda je od města k městu různá a nerad bych zde maloval čerta na zeď! I vaše voda může být čistá a opravdu nezávadná.  Nicméně se množí zprávy o tom, že tomu tak není. Pak máme několik možností filtrace.

Pro nás existují 2 nejúčinnější cesty jak vodu nežádoucích látek zbavit.

  1.  destilace – je to asi přírodě nejbližší forma očisty vody. Konvice jsou relativně levné, ale v celkovém provozu je destilovaná voda, kvůli velké spotřebě energie, drahá. Konvice spotřebuje mnoho el. energie.
  2. Několikastupňová filtrace reverzní osmózou – s tím to filtrem máme letité zkušenosti a vřele jej doporučujeme. Voda je opravdu čistá, zbavená všech škodlivin (skrze membránu projde pouze molekula H2O. Ostatní látky zůstanou uvnitř filtru.

Minerály
Mnoho lidí má obavy, že jim osmotická voda začne stahovat minerální látky z těla, a že dojde k celkové demineralizaci organizmu se všemi jeho důsledky. O tom jestli tomu tak je zde nechci diskutovat. Pokud máte z výše uvedeného obavy, můžete jednoduše minerály do vody opět doplnit. Např. v podobě kapky rozpuštěné himalájské soli nebo přidáním krystalů do nádoby vyfiltrované vody. Podle mého názoru je lepší dodávat minerály do opravdu čisté vody. Pak víte co pijete.

V ČR existuje konečně výrobce, který dodáva kvalitní filtrační systémy více informací na

OSMOZY.CZ

Témat dotýkajících se vody je mnoho a určitě se k nim budeme vracet.

Váš Štěpán

Tagy:
Komentáře